• تاریخ: تیر ۱, ۱۳۹۸-۵:۵۰
  • شناسه خبر: 74442

پیکر مطهر۲ شهید گمنام در میناب تشییع و تدفین می شود

فرمانده سپاه میناب گفت: پیکر مطهر 2 شهید گمنام پس از تشییع در روستاهای میناب در شهرتیرور به خاک سپرده می شود. ...

به گزارش میناب جنوب،سرهنگ طالب احمدی نیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب گفت: پیکر پاک و مطهر ۲ شهید گمنام روز هفتم تیرماه وارد شهرستان میناب می شود که پس از تشییع در برخی روستاها و برگزاری محافل شبی باشهدا در روستای کلنتان، همزمان با روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در شهرتیروز به خاک سپرده می شود.

فرمانده سپاه میناب با بیان اینکه شهیدان ماموریتشان همیشه ادامه دارد گفت: هر مسئولی روزی ماموریتش خاتمه می یابد ولی شهیدان بعد از شهادت ماموریتشان زنده است و چراغ راهی است برای ما که خود را حافظ این نظام و انقلاب می دانیم و امروز ما وظیفه داریم این ماموریت را به نحو احسن انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شهیدان برای همیشه تاریخ زنده اند گفت: طبق آیه صریح قرآن شهیدان زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند و ما اگر درک و شعور بالایی نسبت به شهیدان داشته باشیم این زنده بودن شهداء را به خوبی لمس خواهیم کرد.

طالب احمدی نیا اذعان کرد: رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس ما یک قدرت بازدارندگی قوی در مقابل زورگویان و مستکبرین دنیا ایجاد کردند که تا امروز دشمنان ما حتی فکر تجاوز و جنگ با کشور ما را در سر نمی پرورانند و اگر غلطی بکنند تودهنی سختی از ملت ما خواهند خورد.

وی اظهار داشت: روح بلند امام و عظمت شهیدان چنان لرزه ای به جان دشمنان این نظام و انقلاب انداخته که حتی اگر بخواهند در منطقه ما حضوری داشته باشند باید با ما به طور مستقیم یا غیر مستقیم هماهنگ باشند و امروز هیچ معادله سیاسی بدون حضور ایران در منطقه حل و فصل نمی شود.

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: محل خاکسپاری شهیدان را خودشان مشخص می کنند و نیت خالص و پاک مردم آن محل نیز در این میزبانی نقش بسزایی دارد.

گفتنی است،این دو شهید گمنام یکی ۲۱ ساله در عملیات کربلای ۶ در منطقه سومار و شهید بزگوار دیگر ۲۹ ساله در عملیات رمضان شرق بصره به فیض شهادت نائل شدند.

لازم به ذکر است،اولین جلسه هماهنگی استقبال و تشییع شهدای گمنام در سالن جلسات سپاه میناب با حضور مدیرکل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان،بخشدار مرکزی، شهردار و شورای اسلامی شهر تیرور، فرماندهان نظامی و دهیاران بخش مرکزی برگزار شد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: