• تاریخ: خرداد ۲۴, ۱۳۹۸-۶:۴۶
  • شناسه خبر: 74396

چرا احدی به فکر اشتغال مردم میناب نیست/طوفان وعده ها زمان انتخابات/بافت میناب فرسوده است

امام جمعه میناب در خطاب به مسئولین پیرامون بیکاری در این شهرستان گفت: چرا احدی به فکر اشتغال مردم میناب نیست، چرا وعده ها در زمان انتخابات انجام می شود اینکه ما در کنار دریا باشیم و از بی آبی بنالیم، این موضوع ضعف مدیریتی شهرستان می رساند. ...

به گزارش میناب جنوب،حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی گفت: هیچ نعمتی بزرگتر از نعمت اسلام نیست.

وی شکرگزاری نعمت را دلیل بر رشد عقلی دانست و گفت: اگر به نعمات شکرگزاری نکنید به بلوغ عقلی نرسیده اید.

میرزا حسین معتمدی فر اظهار کرد: اگر نعمات الهی بخواهیم به سوی خود جلب کنیم باید به دین و شریعت عمل کنیم خدا به ما نعمت می دهد.

امام جمعه میناب بیان کرد: دادن زکات و خمس در قران سفارش زیادی شده است، ما برای جلب نعمات خدایی برای افزون نعمات در زندگی خود دادن زکات و خمس باید فراموش نکنیم.

خطیب جمعه میناب گفت: اگر انسان تمکن مالی داشته باشد و زکات و خمس خود را ندهداگر بمیرد به مرگ یهودیت مرده است.

وی شرب خمر را یکی از معضلات جامعه امروزی دانست و گفت: نباید به فردی که شرابخواری می کند بی تفاوت باشیم،دوستی با انسان شراب خوار چیزی جز بدبختی و گرفتاری عاید فرد نمی شود لذا مسئولان باید با اینگونه افراد با قاطعیت برخورد کنند.

معتمدی فر با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا را شایسته مبادله پیام نمی دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد، گفت: این سخن به اندازه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و سردمدارانش را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست.

وی افزود: آمریکاییها فکر می کنند همه دنیا حیات خلوت آنهاست، آمریکایی ها در صدد تغییر رفتار جمهور اسلامی هستند اما آمریکایی ها نجس تر از آن هستند که به این اهداف خود برسد.

امام جمعه میناب تاکید کرد:ما نه تنها اسرائیل را از صحنه دنیا محو می کنیم بلکه آمریکا را هم تحقیر و نابود خواهیم‌کرد.

خطیب جمعه میناب گفت:هیچ ملت آزاده ای مذاکره زیر فشار را قبول ندارد، ما در مذاکره ضروریت های خود را می سنجیم، کمترین ژنی که در آمریکایی ها وجود ندارد صداقت است، امریکا غیر قابل اعتماد است.

وی هدف از این آمد و رفت های وزرای خارجه به ایران برهم زدن آرامش سیاسی کشور عنوان کرد و گفت: ما در این امد و رفت ها هدف خود را نباید گم کنیم آنها می خواهند با ترفندهای مختلف برجام را از ذهن ها پاک کنند، دشمن بداند ما موضوعات فرابرجامی را نمی پذیریم، ملت باید مراقب این رفتارهای بیگانگان باشند.

خطیب جمعه میناب با اشاره به شهادت دو تن از مرزبانان ناجا با بیان اینکه بین تاجر و قاچاقچی فرق است گفت: رفتن سر مزارع پرورش میگو و گرفتن هواده پرورش میگو ضرر بزرگی به معیشت مردم است و هنر نیست.

حجت الاسلام معتمدی فر تاکید کرد:هیچ احدی حق تعرض و تعدی به خط قرمز و حریم نظام ندارد، مردم میناب از اینکه هر از چندگاهی شاهد تشییع شهید در این شهرستان هستند نگرانند.

وی با بیان اینکه در نبود اشتغال بیشترین قاچاق در میناب انجام می شود، ابراز کرد: ما بیشتر از سیستان و بلوچستان شاهد دادن شهید هستیم، مردم میناب تحمل ندارند که بعنوان قاچاقچی در کشور مطرح شوند.

وی در خطاب به مسئولین پیرامون بیکاری در این شهرستان گفت: چرا احدی به فکر اشتغال مردم میناب نیست، چرا وعده ها در زمان انتخابات انجام می شود، ما در کنار دریا باشیم و از بی آبی بنالیم، این موضوع ضعف مدیریتی شهرستان می رساند.

وی گفت: بافت میناب فرسوده است، چرا مسئولان وزرا را به میناب نمی آورند تا مشکلات را از نزدیک رصد کنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: