• تاریخ: اسفند ۱۰, ۱۳۹۴-۱۵:۱۳
  • شناسه خبر: 51342

کارخانجات شن و ماسه ای که دور از چشم های بسته گردوخاک می کنند

فعالیت کارخانجات شن و ماسه در بستر رودخانه میناب به دور از چشم های بسته مسئولان فضای شهر میناب را غبارآلود کرده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری میناب جنوب، از آنجایی که طبیعت گردی جزئی از فرهنگ گردشگری سلامت است برخورداری از شرایط خاص و منحصر به فرد اقلیمی می تواند قطب گردشگری ...

فعالیت کارخانجات شن و ماسه در بستر رودخانه میناب به دور از چشم های بسته مسئولان فضای شهر میناب را غبارآلود کرده است.

ef50eae5-c80a-4670-a6d0-e3900a491d6a

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری میناب جنوب، از آنجایی که طبیعت گردی جزئی از فرهنگ گردشگری سلامت است برخورداری از شرایط خاص و منحصر به فرد اقلیمی می تواند قطب گردشگری سلامت یک شهر باشد باید در حفظ محیط زیست ،طبیعت و اکوسیستم منطقه دقت بیشتری به خرج داد.

 

اما از طرفی امروزه با فعالیت گسترده و ایجاد سنگ شکن ها و کارخانجات شن و ماسه در بستر رودخانه شهر میناب عامل ایجاد ریزگردها بر فراز سطح شهرستان شده است بطوری که نگرانی مردم حاشیه و اطراف این کارخانجات به دنبال داشته است.

 

پدیده ای زیست محیطی که ممکن است با ایجاد ریزگردها در فضای حاکم بر شهر میناب  سلامت افراد را به خطر بیاندازد .

 

پدیده ای زیست محیطی که بعد از ایجاد فروچاله های دشت میناب در صورت عدم نظارت و مدیریت کافی ممکن است نه تنها باعث ایجاد یک بحران جدی در سلامت افراد شود بلکه ممکن است برحیات زیست بوم این منطقه نیز آسیب جدی وارد کند.

 

از آنجایی که برداشت بی رویه شن و ماسه از سطح تعین شده بستر زمین توسط این کارخانجات باعث خشک شدن چشمه ها و چاههای اطراف می شوند توجه بیشتر مسئولین برای رفع این معضل بعنوان یکی از  مهمترین مطالبه های مردمی باید تدبیر اساسی در این زمینه صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: