• تاریخ: ژوئن 12, 2019-12:51
  • شناسه خبر: 74361

رییس اداره میراث فرهنگی میناب خبرداد:

کارگاه گلیم بافی در میناب راه اندازی می شود/ صدور پروانه تولید برای۲۲هزار صنعتگر مینابی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میناب از صدور پروانه تولید انفرادی برای۲۲ هزار صنعتگر مینابی خبرداد و گفت: به زودی کارگاه گلیم بافی در میناب راه اندازی می شود. ...

نیما اقتداری، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میناب ضمن تبریک  گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی افزود:صنایع دستی ، سفیران فرهنگی یک قوم و قبیله اند که هیچ گاه از گزارش پیام خود دست نمی کشند. صنایع دستی ،تجلی گاه بخش قابل ملاحظه ای از هنر و خلاقیت اقوامی است که با این صنایع سرکار دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میناب تصریح کرد:شهرستان میناب با دارا بودن بیش از ۲۲ هزار صنعتگر به عنوان قطب تولید صنایع دستی ارزشمند از جمله حصیربافی، سفال ، گلابتون دوزی ، خوس دوزی ، نوار بافی ، گلیم بافی رتبه نخست در استان را به خود اختصاص داده و بسیاری از جوانان شهرستان میناب در این حوزه اشتغال دارند.

اقتداری افزود: امیدوارم با استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های صنایع دستی شهرستان میناب بتوانیم محصولات صنایع دستی این شهرستان را به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر نماییم .

به گفته این مقام مسئول اداره میراث فرهنگی با مشارکت بخش خصوصی در نظر دارد آموزش رایگان در رشته گلیم بافی ( فرش بافی ) برگزار کند.

اقداری اضافه کرد:به افراد شرکت کننده در دوره های آموزشی گواهینامه گلیم بافی اعطا می شود و بصورت تضمینی می توانند در همین رشته شاغل شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی میناب خاطر نشان کرد: بزودی کارگاه های گلیم بافی برای توانمند سازی صنعتگران این رشته در این شهرستان راه اندازی می شوند .

وی گفت:ظرف یک ماه گذشته ۱۷ طرح پشتیبان جهت دریافت تسهیلات مشاغل خانگی از طرف این اداره به بانک معرفی شده اند .

رئیس اداره میراث فرهنگی میناب با اشاره به فعالیت بیش از صد کارگاه صنایع دستی فعال در رشته های حصیربافی، سفال ، خوس دوزی ، نواربافی، گلابتون دوزی ، برکه بافی، گرگور بافی و تور بافی در این شهرستان گفت: برای ۲۲ هزار صنعتگر مینابی پروانه تولید انفرادی صادر شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: