• تاریخ: اسفند ۲۲, ۱۳۹۷-۹:۲۰
  • شناسه خبر: 73268

کاشت بذر و نهال در ذخیره‌گاه ژنتیکی کــوه گز میناب

همزمان با سراسرکشور و در قالب طرح ملی جنگلانه، ذخیره گاه ژنتیکی کُنار و مُغیر در منطقه کوه گز میناب بذرکاری شد. ...

«خسرو بهرامی نژاد» در حاشیه اجرای این طرح با بیان این که وسعت ذخیره گاه جنگلی کوهگز میناب یک هزار و ۲۰۰ هکتار است، گفت: پوشش جنگلی این منطقه شامل درختانی نظیر تِج، کرت محلی، کهور ایرانی، کُنار و مُغیر است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری میناب، افزود: طرح جنگلانه حرکتی ملی است و در آن به کمک تشکل های مردم نهاد و جوامع محلی جنگل کاری مشارکتی انجام می شود.

به گزارش میناب جنوب،بهرامی نژاد هدف از این طرح را حفاظت از منابع طبیعی ذکر کرد و اظهار کرد: طرح جنگلانه به منظور فرهنگ سازی و بهره گیری از ظرفیت مردمی و سمن ها در راستای توسعه فضای سبز، نهال کاری و حفاظت از منابع طبیعی هر ساله در سطح کشور با همکاری اداره منابع طبیعی و محیط زیست اجرا می شود.

وی گفت: طرح ملی جنگلانه امسال با همکاری منابع طبیعی میناب، تشکل محیط زیستی و مردم نهاد نگاهبانان جلگه میناب و آموزش و پرورش و به یاد زنده یاد عباس زائری از فعالان محیط زیستی اجرا شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب اضافه کرد: در این طرح که با حضور محمد درویش عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات و جنگل ها و مراتع و تحقیقات بیابان کشور برگزار شد، علاوه بر کاشت بذر و نهال گونه های بومی کنار و مغیر در دشت کوه گز میناب به تعدادی از دانش آموزان کارت همیار طبیعت اهدا شد.

بهرامی نژاد گفت: ذخیرگاه کوه گز میناب در جاده سندرک واقع شده  و بعد از دانشگاه آزاد تا روستای حلوایی میناب قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: