• تاریخ: مارس 1, 2018-6:33
  • شناسه خبر: 69891

با حضور مدیریت منابع آب ایران؛

کلنگ عمیلات اجرایی تصفیه خانه سد سرنی در میناب به زمین زده شد

کلنگ ساخت تصفیه خانه سد سرنی با اعتبار 78 میلیارد تومان در کنار سد استقلال میناب با حضور مدیریت منابع آب ایران به زمین زده شد. ...

به گزارش میناب جنوب، همزمان با حضور وزیر نیرو ومدیر منابع آب ایران در شهرستان میناب کلنگ عملیات اجرایی تصفیه خانه آب سد سرنی در محل تصفیه خانه شماره یک سد استقلال به زمین زده شد.

محمد حاج رسولیها مدیر عامل منابع آب ایران در تآئین کلنگ زنی صفیه خانه سد سرنی در میناب اظهار کرد:پروژه سد سرنی دوسال پیش بر روی رودخانه سرنی آغاز شد که با ذخیره سازی آب در آن  ۱۲ میلیون متر مکعب برای مصرف آب شرب و مابقی آن برای تغذیه سفره های زیر زمینی منطقه در نظر گرفته خواهد شد.

مدیر عامل منابع آب ایران یا اشاره به روند ساخت سد سرنی عنوان داشت: عملیات ساخت سد سرنی تا کنون ۷۰ درصد و خط انتقال آن حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: این تصفیه خانه به ظرفیت ۲ متر مکعب احداث می شود که یک متر مکعب از سد سرنی و یک متر مکعب از سد استقلال ّآ دریافت می کند و تصفیه کامل خواهد نمود.

حاج رسولیها بیان کرد: ظرفیت تصفیه آب انتقالی از سد سرنی و ظرفیت آب انتقالی از تصفیه خانه موجود ۱ متر مکعب در ثانیه با نوع فرایند متعارف و کدورت آب خروجی ۱» NTU وHP: 7/5-6/5 و اجزای فرایند هوادهی، زلال سازی،ازن زنی  فیلتراسیون خواهد بود.

مدیرعامل منابع آب ایران گفت: این پروژه تا اسفند ماه سال ۹۸ افتتاح و به بهره برداری می رسد و از این طریق بخشی از منابع آب شهرستان میناب و بندرعباس برطرف خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: برای آغاز عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه سد سرنی اعتبار ۷۸ میلیارد تومانی پیش بینی شده است.

محمد حاج رسولیها مدیر عامل شرکت منابع آب ایران عصر چهارشنبه که به همراه وزیر نیرو به شهرستان میناب سفر کرده بود با حضور در محل تصفیه خانه شماره یک سد استقلال کلنگ عملیات اجرایی تصفیه خانه سد سرنی را به زمین زد.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: