• تاریخ: بهمن ۱۱, ۱۳۹۸-۶:۳۸
  • شناسه خبر: 74770

کمک رسانی به مناطق سیل زده استمرار یابد/ در انتخاب کاندیداها احساسی عمل نکنیم/ راهپیمایی۲۲ بهمن با شور و شدت خاصی در میناب برگزار می شود

امام جمعه میناب گفت: مردم باید در این مرحله حساس انتخابات اصلح را انتخاب کنند، در انتخاب کردن احساسی عمل نکنند و با چشم باز انتخاب کنند، مملکت یک سری چینش های قانونی دارد، ما باید در انتخابات دقت کنیم و نماینده ای چابک، فعال، متخصص، متعهد، انقلابی و دلسوز راهی مجلس شورای اسلامی کنیم. ...

به گزارش میناب جنوب

حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی تواضع را یکی از صفات بارز یک مومن برشمرد و گفت: فرد مومن در امورات زندگی غبطه و حسادت نسبت به برادر مومن خود نمی خورد و خود را مقابل و هم سطح دیگران می بیند.

وی افزود: برخی افراد دیگران را از روی ظاهر شخص می بینند و نمره به او می دهند در صورتی که از باطن فرد غافل هستند و نمی دانند که همین افرادی که به ظاهر فرد ساده ای هستند از لحاظ تقوا و انسانیت نزد خداوند از قرب و منزلت خاصی برخوردارند.

وی در خطبه دیگر نماز جمعه امروز با اشاره به بالندگی انقلاب در طول چهل سال عمر بابرکت افزود: برخی با هجمه ها و دسیسه های مختلف در صدد ضربه زدن به انقلاب بون و نمی خواستند انقلاب ما چهل ساله شود اما برخلاف نقشه های دشمن انقلاب ما مرزهای دنیا را درنوردیده و شاهد جهانی شدن انقلاب هستیم.
خطیب جمعه میناب با دعوت از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی باشکوه بیست و دوم بهمن ماه امسال گفت: راهپیمایی امسال با شور و شدت خاصی در میناب برگزار می شود.
حجت الاسلام صفایی حائری گفت:  تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را یکی از رهاوردهای انقلاب به دستور امام راحل(ره) در بهمن ماه سال ۶۶ دانست و تاکید کرد: این نهاد مقدس در شرایط حساس گره قانونی را در کشور را بر می دارد.

وی همچنین از جمع آوری و ارسال محموله کمک های مردمی به مناطق سیل زده از تمامی دست اندرکاران و نهادهای انقلابی و نظامی در شهرستان تقدیر کرد و گفت: مسئولین باید درد و مشکلات مردم مناطق سیل زده را درد و مشکل خود بدانند،کار جهادی باید سرلوحه همه باشد و این کمک رسانی باید استمرار داشته باشد.

خطیب جمعه میناب  ادامه داد: در مواقعی که مجلس و شورای نگهبان در مواردی بر سر مسئله ای به نتیجه نمی رسند فصل الخطاب مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی رونمایی طرح معامله قرن توسط کاخ سفید در حضور رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم سهیونیست را یکی از شرمسار ترین طرح ها دانست و گفت: در معاملات و قراردادها شرط توافق طرفین باید مدنظر باشد نه اینکه در این طرح یک طرف قضیه توسط رییس جمهور منفور آمریکا دیده شده و طرفین دیگر ناراضی هستند، این طرح مضحکه آور است.

امام جمعه میناب با تاکید بر اینکه این طرح معامله قرن مرده به دنیا آمده؛ افزود: آمریکا بداند قدس متعلق به مسلمین جهان و فلسطین است و شرطی که در معامله قرن مبنی بر اینکه قدس پایتخت اسرائیل می شود آروز به گور خواهند برد، قدس متعلق به مسلمین است.
وی با اشاره به پیروزی های اخیر سوریه در بازپس گیری مناطق اشغالی توسط تروریست ها، اظهار داشت: جبهه مقاومت و ارتس سوریه و کمیته مردمی یمن تاسیسات آرامکو را به آتش بکشند و ۲۵۰۰ کیلومتر از مناطق اشغالی را آزاد کنند جای بسی تحسین است.

خطیب جمعه میناب با اشاره به آیه شریفه ان الله مع العسر یسرا و با بیان اینکه پس از هر سختی آسانی است، تاکید کرد: در شرایط سخت و بحرانی در مواجهه با مشکلات چه بسا راحتی و پیروزی های فراوانی نصیب جبهه مقاومت شده است.

حجت الاسلام صفایی حائری با اشاره به نزدیک بودن مرحله حساس و مسئولیت پذیری در انتخابات آینده گفت: کاندیداهایی که پس از احراز شرط قبولی حضور در انتخابات پیدا می کنند واقعا باید برای رضای خدا کار کنند و سرمایه ای که در شرایط حساس کشور ما به آن نیاز دارد در خودشان ببینند.

امام جمعه میناب افزود: مردم باید در این مرحله حساس انتخابات اصلح را انتخاب کنند، در انتخاب کردن احساسی عمل نکنند و با چشم باز انتخاب کنند، مملکت یک سری چینش های قانونی دارد، ما باید در انتخابات دقت کنیم و نماینده ای چابک، فعال، متخصص، متعهد، انقلابی و دلسوز راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.

وی  خطاب به مسئولین در انتخابات آینده گفت: مسئولین باید به هر نحوی زمینه جذب حداکثری را فراهم کنند، مردم باید با شور و اشتیاق پای صندوق های رای بیایند و این کار حساس در روز حساس انتخابات صحنه دیگری با حضور خود در پای صندوق های رای رقم بزنند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: