• تاریخ: بهمن ۲۸, ۱۳۹۸-۱:۰۶
  • شناسه خبر: 74943

کورس اسب دوانی منطقه جنوب شرق در میناب برگزار شد

به مناسب گرامیداشت دهه مبارکه فجر سوارکارانی از شهرستان کهنوج، قشم، بندرلنگه بستک، بندر عباس، رودان و میناب در دهکده ورزشی بسیج محله باغملک میناب با هم رقابت کردند ...

ذاکریان نسب، مدیر تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب گفت: مسابقات کورس اسب دوانى منطقه جنوب کشور به میزبانى شهرستان میناب در دو رده اسب هاى بومى و محلى و اسب نژاد عرب در دهکده ورزشی بسیج برگزار شد.

وی از برگزاری دو دوره مسابقات اسب دوانی از ابتدای امسال تا کنون در میناب خبرداد و خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات با مشارکت ۲۷چابک سوار از شهرستان های کهنوج ، قشم، بندرلنگه بستک، بندر عباس، رودان و میناب با هم به رقابت پرداختند.

مدیر تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب گفت: در رده اسب های با نژاد بومی و محلی اسب هومن با چابک سوارى صادق دریابر به مالکیت عبدالرحمان احمدی از شهرستان کهتویه اول شد.

مقام دوم اسب پلنگ با چابک سوارى سید یاسر زارعی به مالکیت موسی قادری از شهرستان کنگ دوم شد و مقام سومی به اسب جنگستان با چابک سوارى معین خوه به مالکیت خود ایشان از جزیره قشم رسید.

به گفته این مقام مسئول نیز در رده اسب های عرب به ترتیب، اسب نامیک با چابک سوارى مهدی آهن ماه به مالکیت علی امیر رسولی از شهرستان بندرعباس اول شد.

اسب پینوکیو با چابک سوارى حسن سرپرست به مالکیت عبدالله افتاده از شهرستان بندر لنگه نائب قهرمان این دوره کورس اسب دوانی شد و در پایان اسب پرواز با چابک سوارى سید یاسر زارعی به مالکیت صادق رحمانی از شهرستان بندر کنگ به مقام سومی این دوره مسابقات رضایت داد.

گفتنی است با حضور رییس تربیت بدنی سپاه استان هرمزگان،رییس هیئت سوارکاری استان هرمزگان ،دبیر هیئت سوارکاری استان هرمزگان به چابک سواران برتر حکم قهرمانى،تندیس و جوایز نقدى به مبلغ ۶۰ میلیون ریال اهدا شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: