• تاریخ: آوریل 23, 2016-14:31
  • شناسه خبر: 53671

گردشگری حرکتی مؤثر در جهت تبدیل تهدید ها به فرصت هاست  

مدرس دانشگاه های شهرستان میناب گفت: گردشگری حرکتی مؤثر در جهت بستر سازی و تبدیل تهدید ها به فرصت هاست.   سمیه رهسپار -مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت:  سالهاست رهبر معظم انقلاب اسلامی با نگاهی برآمده از رهنمود های امام صادق (ع) بر اصلاح امور ...

مدرس دانشگاه های شهرستان میناب گفت: گردشگری حرکتی مؤثر در جهت بستر سازی و تبدیل تهدید ها به فرصت هاست.  16324 - Copy

سمیه رهسپار -مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت:  سالهاست رهبر معظم انقلاب اسلامی با نگاهی برآمده از رهنمود های امام صادق (ع) بر اصلاح امور اقتصادی کشور تاکید کرده است بطوری که گوشه ای از آن را می توان با دقت در نامگذاری سالهای گذشته دید.
وی افزود: اکنون سال ١٣٩۵نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به خود گرفته سالی که توفیق توسعه و رشد پویایش را مدیون رونق اقتصادی و اشتغال باید دانست.

 

مدرس دانشگاه های میناب با بیان اینکه گردشگری حرکتی مؤثر در جهت بستر سازی و تبدیل تهدید ها به فرصت هاست،تاکید کرد: بدون شک یکی از مضامین پیشبرد اقتصادی که بعنوان موتور محرک رشد اقتصادی میتواند ایفای نقش نماید و کارنامه موفقی از کسب درآمد در سطح جهان از خود بر جای گذاشته تسریع در گسترش صنعت گردشگری می باشد.

 

رهسپار جاذبه های دیدنی شهرستان میناب را مولد گردشگری در شهرستان میناب برشمرد و اذعان داشت: با نگاهی اجمالی به وضعیت میناب ،شهری تاریخ دار با شأن فرهنگی ١٠٠٠ ساله با بافت بأستانی   ،طبیعتی زیبا و فریبنده و فرهنگ غنی ، جنگل های منحصر به فرد ،سواحل نیلگون خلیج فارس ،صنایع دستی که تبلوری از هنر مردمان گرم کوش این دیار است و بأغهای خرما و انبه قامت کشیده بر فراز خورشید و هزاران فرصت پر جاذبه که میتواند میناب  دیرینه را مولد گردشگری نماید.

 

سمیه رهسپار بیان داشت: حذف بأغهای انبه و خرما از سیما شهری،افول و فرو پاشی بناهای تاریخی و بی توجهی به طبیعت دلفریب و…. نتایج مملوسی بی تفاوتی و فقر دانش های ارزش گذاریست که میناب دیرینه  رابه سمت هویتی خاموش سوق داده است.

 

رهسپار گفت: اقدامات مقابله ای در این برهه حساس در راستای منویات مقام معظم رهبری برای شناسایی نقاط ضعف و تبدیل به قوت نیازمند همدلی صمیمانه مسئولین و مردم می باشد .

 

وی  در پایان بکارگیری تمام توان و تلاش برای شناسایی و بهره گیری مناطق با فرصت سرمایه گذاری ،ترمیم سأختار و نهاد های تاریخی فرسوده را یکی از الزامات پیشگام با گردشگری و همگام با اقتصاد مقاومتی در شهر میناب عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: