• تاریخ: آوریل 25, 2016-15:22
  • شناسه خبر: 53711

حوزه گردشگری و طبیعت گردی اولویت سرمایه گذاری و اشتغال در میناب

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: اولویت سرمایه گداری و ایجاد اشتغال در استان هرمزگان و شهرستان میناب در حوزه گردشگری و طبیعت گردی است. به گزارش میناب جنوب، معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب در جلسه شورای هماهنگی اشتغال شهرستان میناب اولویت اشتغال استان و بالطبع شهرستان میناب بعنوان دومین شهرستان استان  ...

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: اولویت سرمایه گداری و ایجاد اشتغال در استان هرمزگان و شهرستان میناب در حوزه گردشگری و طبیعت گردی است.
aeb072f5-b2bb-4362-9860-94876be8ec7d

به گزارش میناب جنوب، معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب در جلسه شورای هماهنگی اشتغال شهرستان میناب اولویت اشتغال استان و بالطبع شهرستان میناب بعنوان دومین شهرستان استان  در حوزه گردشگری برشمرد و گفت:  به تناسب ظرفیتهای خوبی که در این شهرستان وجود دارد امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی شاهد تحولی و رونق اشتغال باشیم.

وی افزود:  برنامه ریزی های لازم در خصوص تعیین اولویت های سرمایه گذاری استان در این خصوص از سال گذشته انجام شده و در طی سال جاری شاهد اقدمات عملیاتی آن خواهیم بود.

فرماندار ویزه شهرستان میناب اظهار داشت: بر اساس طرح امایش سرزمینی و بررسی پتانسیل های هر منطقه در حوزه اقتصاد بخصوص ایجاد کسب و کار و زیرساخت های لازم برای رونق اشتغال شهرستان میناب نیز اولویت هایی را برای سرمایه گذاری تدوین شده است.

پاکدامن ابراز کرد : بخش های شهرستان میناب با توجه به موقعیت اقتصادی خود دارای ظرفیتهای خوبی است  که بر اساس برنامه ریزی ها بخش مرکزی میناب بدلیل  دارا بودن پتانسیل خوبی در حوزه جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی زمینه مناسبی برای توسعه زیرساختهای گردشگری می باشد.

وی وجود سواحل و دریا در بخش بندزرک برای رونق اشتغال بر مبنای توسعه ظرفیتهای اشتغال در حوزه آبزیان و شیلات و همچنین بخش سندرک با توجه به وجود معادن مختلف و همچنین بخش توکهور را نیز پتانسیل بسیار خوب برای توسعه در بخش کشاورزی دانست.

معاون استاندار هرمزگان یاداور شد: توسعه و ارتقا سطح کمی و کیفی آموزش را یکی از لازمه های مدنظر در برنامه ریزی برای سرمایه گذاری و رونق اشتغال است که در صورت عدم ارائه آموزشهای لازم این برنامه ریزی ها به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان ایجاد اشتغال و بکار گیری نیروهای جوان و تحصیل کردن مینابی  در پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری این شهرستان را یکی از دغدغه های خود دانست و ابراز داشت: این وظیفه مسئولان و اعضای شورای هماهنگی اشتغال است که با ارائه آموزش های لازم این فرصت را عملیاتی کنند.

فرماندار ویژه میناب با توجه به برنامه های اقتصادی دولت در شهرستان میناب در زمینه اشتغال در پروژه های احداث سد ، کارخانه فولاد و همچنین بخش کشاورزی و مزارع پرورش ماهی ومیگو فرصتهای خوبی برای اشتغال جوانان مینابی فراهم شده است و با کسب مهارتهای لازم در این حوزه ها می توانند مشارکتی فعال در توسعه شهرستان داشته باشند.

در پایان جلسه روند تسهیل و فراهم سازی زمینه ارائه آموزش در سطح همه بخش ها و روستاهای شهرستان و همچنین ارائه تسهیلات برای ایجاد اشتغال مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: