• تاریخ: دسامبر 23, 2017-9:23
  • شناسه خبر: 68231

گشایش اولین کلاس درس گردشگری”سِـرگ دانش” در میناب

اولین کلاس درس گردشگری آموزشی ایران با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان بافرهنگ غنی بومی جنوب، خصوصاً هرمزگان با نام <سِرگِ دانش> در دبستان شهید موسوی نسب میناب افتتاح شد. ...

به گزارش میناب جنوب،غلامرضا سالاری میری معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میناب در حاشیه آغاز به کار این کلاس گردشگری گفت : این کلاس با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ سنتی و بومی میناب و استان هرمزگان در کلاس درس پایه ششم این دبستان به همت اولیا دانش آموزان این پایه و مسئولان راه اندازی شده است .
غلامرضا سالاری میری افزود : نخستین کلاس گردشگری آموزشی ایران این فرصت را به فراگیران می دهد تا با ظرفیت های بالای گردشگری آشنا شوند وخود را برای توسعه این بخش آماده سازند.
وی خاطر نشان کرد : خارج شدن از آموزش در فضای تک بعدی و تکراری و ایجاد یک فضای آرام بخش و انگیزشی از دیگر اهداف ساخت کلاس درس گردشگری آموزشی است .

مجید ره پرور آموزگار پایه ششم و ایده پرداز این طرح گفت: سال تحصیلی گذشته طرح گنزیره در کلاس اجرا شد که بازتاب بسیار خوبی نزد دانش آموزان و اولیاء آن‌ها داشت، و به همین علت تصمیم به گسترش و بومی سازی کلاس به نام سرگ دانش کردم.

وی خارج شدن از آموزش در فضای تک‌بعدی و تکراری و ایجاد فضای آرام‌بخش و انگیزشی را از اهداف ساخت این کلاس درس دانست و افزود: کلاس درس را  به‌صورت کامل بومی‌سازی کرده تا دانش آموزان لذت تحصیل دریک فضای سنتی را تجربه کنند  و از سوی دیگر آموزش از حالت تک‌بعدی خارج شود.

ره پرور با اشاره به اینکه این کلاس بوم‌ گردی روزهای چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۰:۳۰ صبح پذیرای گردشگران و دانش آموزان سایر مدارس نیز خواهد بود.

سرگ؛ اتاقی است که در ساخت آن از انواع چوب نخل استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: