• تاریخ: تیر ۲۲, ۱۳۹۷-۱۴:۰۷
  • شناسه خبر: 71506

گفتگو و تعامل با دولت مستکبر و زورگو سازنده نیست

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی گفت: گفتگو و تعامل با دولت مستکبر و زورگو سازنده نیست،ملت غیور ایران از تهدید خوشش نمی آید و به لطف الهی زیر بار هیچ تهدیدی هم نخواهد رفت. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور_هشتبندی در اجتماع هزاران نفری هفتگی نماز جمعه با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با دنیا ؛جمهوری اسلامی ایران را اهل تعامل و گفتگو صحیح با دنیا دانست وگفت:ما هیچگاه آغاز کننده جنگ و خشونت در صد سال اخیر نبوده ایم و پس از انقلاب نیز با وجود توانایی؛ هرگز به دنبال جنگ طلبی نبودیم و قدرت نظامی ما همیشه خاصیت بازدارندگی و دفاعی داشته است.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با یادآوری بی منطقی و زورگویی آمریکایی ها در طول دوران انقلاب تاکید کرد:در دهه هفتاد و پس از طرح موضوع گفتگوی تمدن ها؛آمریکایی ها با خباثت کامل ایران را محور شرارت در منطقه نامیدند و در موضوع برجام نیز عهدشکنی و زیر بار منطق نرفتن آمریکایی ها بر همگان آشکار شد.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به شعار رییس جمهور مبنی بر تعامل با دنیا و عمل کامل به برجام با وجود همه نواقص و محدودیت ها تصریح کرد: در کمتر از سه سال از امضای برجام و طرح تعامل سازنده با دنیا شاهد خروج آمریکا از برجام و زیرپا گذاشتن هر نوع تعامل سازنده ای هستیم؛این یعنی یک اشکالی در موضوع وجود دارد!!
وی تاکید کرد:گفتگو و تعامل با اهل منطق و عقلا سازگار است اما گفتگو با دولت زورگو؛مستکبر؛ وقلدر قطعا سازنده نیست.
 بارانی؛مخالفت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب با گفتگو آمریکا را مخالفت با زورگویی دانست و گفت:این مخالفت با کسانی است که زورگویی خودرا به نام گفتگو مطرح میکنند و قطعا ملت ایران مخالف قبول زورگویی و زیر بار مستکبر ین رفتن است.
وی ملت ایران را هم اهل تعامل و گفتگو و هم اهل جهاد؛شهادت و مبارزه معرفی کرد و با بیان اینکه پیشرفت های موشکی و نظامی برای ایستادگی در مقابل زورگویان جهانی است؛افزود:مستکبرین عالم؛منافع خودرا به عنوان حقوق بشر ؛خواسته های خودرا به عنوان قوانین بین المللی؛ و هوس ها و امیال خود را به عنوان قواعدی که در دنیا باید رعایت شود بیان می کنند لذا می بینید حمایت آمریکا؛انگلیس و فرانسه  از بدترین تروریست های عالم مانند منافقین؛القاعده؛داعش و.. حمایت میک نند  و بعد وقیحانه از منطق و گفتگو دم میزنند؛در یمن از کشتار کودکان بی گناه توسط سعودی ها حمایت می کنند و شعار حقوق بشر سر میدهند.
حجت الاسلام بارانی خطاب به آمریکا و اروپا گفت:توجه کنید که طرف مذاکره شما؛ملت غیور ایران است؛که از تهدید خوشش نمی آید و به لطف الهی زیر بار هیچ تهدیدی هم نخواهد رفت.
امام جمعه توکهور-هشتبندی ضمن بیان درس ها و عبرت های گفتگو با آمریکا و اروپا؛ دنیا را مجموعه بزرگی از کشورها معرفی کرد و با انتقاد نگاه انحصاری به دنیا در چند کشور غربی افزود:ملت ما هیچگاه تحقیر را قبول نمی کند و عزت خودرا زیر ما نمی گذارد و امیدواریم کسانی که داخل کشور خواب آمریکا را میبینند ؛ از خواب غفلت بیدار شوند.
وی ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س )این بانو را دارای کمالات معنوی؛طهارت روحی؛ و خصایص فردی و اخلاقی بلندی معرفی کردند و با اشاره به روز دختر گفتند:حضرت معصومه الگوی بزرگی برای جامعه زنان و خصوصا دختران است
ایشان با گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی و تشکر و قدردانی از زحمات و خدمات این مجموعه ها در ضمن توصیه ای اذعان داشتند:افرادی که به مجموعه های خدمات رسان مراجعه میکنند قطعا مشکل دارند لذا احترام؛اخلاق حسنه؛و شنیدن دردها و آلام انها و تلاش برای رفع آن ؛کمترین کاری است که میتوانیم در ادارات انجام بدهیم.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی؛ شورای نگهبان را یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن اسلامیت قوانین در جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی دانست و با بیان اینکه شورای نگهبان یک وظیفه مهم و مقدس را بر عهده دارد گفت:تاکید مستمر  امام و رهبری بر حفظ جایگاه شورای نگهبان از یک طرف و حملات دشمنان خارجی و غافلان داخلی  به این نهاد از طرف دیگر نشان دهنده جایگاه عظیم این مجموعه در تداوم انقلاب اسلامی است.
وی ایستادگی شورای نگهبان پای اسلامیت نظام و قانون اساسی را دلیل حملات ناجوانمردانه به این نهاد دانستند با تشکر از آیه الله جنتی و مجموعه عظیم مردمیِ این نهاد در سراسر کشور خاطرنشان کردند:مردم ایران با بصیرت و هوشیاری همواره به شورای نگهبان اعتماد داشته اند و قطعا در برابر همگی این دشمنی ها از جایگاه شورا دفاع می کنند.
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: