• تاریخ: خرداد ۸, ۱۳۹۷-۹:۳۰
  • شناسه خبر: 71041

قطعی شبکه آبرسانی و هدر رفت گسترده منابع آبی در هشتبندی/ بی آبی در ماه رمضان قابل تحمل نیست

عضو شورای اسلامی روستای مجتمع امام (ره) و رئیس اسبق شورای این روستا از بخشدار توکهور و هشت بندي به علت عدم رسیدگی جدی به درخواست ها و خلف وعده در رسیدگی به مشکلات عدیده آب شرب مردم روستا شدیدا گلایه کرد. ...

به گزارش میناب جنوب،ابراهیم لشکری زاده عضو شورای اسلامی روستای مجتمع امام(ره) و رئیس اسبق شورای اسلامی روستا در گفت و گویی در رابطه با مشکلات آب شرب مردم این کلان روستا اظهار کرد: قطعی چندین ساله شبکه آبرسانی در بیشتر محلات روستای مجتمع امام(ره) در پی توقف پروژه اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی و همچنین خاموشی موتور پمپ های کشاورزی و بی توجهی مسئولین ذیربط دو چندان گردیده است و این مهم صدای اهالی و شورای روستا را در آورده است.


وی در همین رابطه تصریح کرد: محلات زیادی در این روستا با مشکل بی آبی مواجه هستند این در حالی است که مردم این روستا یک سال را با وعده اجرای طرح آبرسانی به این روستا دلخوش مانده بودند اما اکنون با توقف این پروژه حیاتی از وعده مسئولین ناامید شده اند و خواستار تامین آب شرب به صورت موقتی می باشند.

این شهروند اذعان داشت:مسئولین ذیربط با توجه مراجعات مکرر اهالی به بخشداری و درخواست های مکرر شورا از بخشدار منطقه و مسئولین اداره آبفار روستایی شهرستان میناب به صورت مکتوب ، حضوری و تلفنی متاسفانه تاکنون به این خواسته به حق اهالی مجتمع امام در رابطه با مشکلات آب شرب پاسخ عملی داده نداده اند.
لشکری زاده عضو شورای اسلامی روستای مجتمع امام(ره) در ادامه با اشاره به بی آبی مردم برخی محلات این روستا در ماه مبارک رمضان در این رابطه افزود؛ با توجه به اتمام فصل کشاورزی و خاموشی موتور پمپ های کشاورزی در فصل تابستان و هچنین آغاز ماه مبارک رمضان نبود آب شرب بهداشتی برای اهالی روستا قابل تحمل نیست.


وی با انتقاد از عدم تحقق وعده های بخشدار منطقه در خصوص رسیدگی به معضل نبود آب شرب در برخی محلات این روستا خاطر نشان کرد: بنده درکنار پیگیری های رئیس شورا طی چند مرحله به صورت تلفنی با آقای رنجبری بخشدار منطقه مکاتبه کرده و مشکلات مردم را در حوزه آب شرب روستا به وی منعکس نموده و خواستارحضور وی در روستا و حل مشکل آب شرب اهالی شدم، اما متاسفانه علی رغم وعده بررسی موضوع از نزدیک و ‌حل مشکل مورد نظر تاکنون بجز وعده هیچ اقدام عملی از سوی بخشدار برای برطرف شدن این مشکل صورت نگرفته است.


این عضو باسابقه شورای اسلامی مجتمع امام در تشریح پیگیری های مکرر از طریق بخشداری برای حل مشکلات آب مردم روستا و خلف وعده های که در این رابطه صورت پذیرفته گفت : در آخرین تماس با آقای رنجبری جهت حضور در روستا و بررسی دقیق موضوع از نزدیک و حل مشکل آب شرب اهالی ، ایشان قول دادند که روز چهار شنبه دوم خرداد ماه در روستا حضور یابند که متاسفانه نه تنها ایشان کاری برای حل این مشکل انجام ندادند بلکه برای اهالی این روستا ارزشی قائل نشدند و در روستا حضور نیافتند.


لشکری زاده با انتقاد از بی توجهی نسبت به تعمیر شبکه فرسوده آب روستا در این رابطه خاطرنشان کرد ؛ حجم وسیعی از آب شرب در برخی محلات روستا به علت ترکیدگی شبکه آبرسانی قدیمی در حال هدر رفتن می باشد که این موضوع به بخشداری جهت رفع این ترکیدگی ها و جلوگیری از هدر رفت آب در این بحران بی آبی منعکس گردیده است ولی متاسفانه همچنان تاکنون در این رابطه اقدامی صورت نپذیرفته به حال خود رها شده است و آب در حال هدر رفتن است.

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: