• تاریخ: بهمن ۱۴, ۱۳۹۶-۱۳:۵۳
  • شناسه خبر: 69275

کشاورزان گوجه کار جنوب هرمزگان نیامند حمایت+تصویر

افت شديد قيمت محصولات كشاورزي در بيش از 2 هزار هكتار از سطح مزارع هشتبندي میناب معيشت كشاورزان را در معرض خطر قرار داده است. ...

به گزارش میناب جنوب،افت شدید قیمت محصولات کشاورزی در بیش از ۲ هزار هکتار از سطح مزارع در هشتبندی علاوه بر اینکه معیشت کشاورزان زحمتکش این منطقه را در معرض خطر قرار داده در این بحران بی آبی باعث هدر رفت منابع آب شیرین و خاک حاصلخیز این منطقه نیز شده است.
وقوع بحران افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی در هشت بندی باعث شده تا مسئولان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی جهت حمایت از کشاورزان با خرید توافقی محصول گوجه فرنگی به ازای هر کیلو ۳۳۰ تومان از کشاورزان حمایت کنند ولی متاسفانه این نرخ با توجه به هزینه سنگین کارگر، بذر، سبد، کرایه حمل، سموم، آب و برق این نرخ جوابگوی تامین کننده هزینه تمام شده محصول گوجه فرنگی تولیدی کشاورزان نیست.

اهیمت این موضوع کشاورزان هشت بندی را برآن داشته تا خواستار درخواست تجدید نظر در این نرخ و افزایش آن توسط مسئولان وزرت جهاد کشاورزی و تعاون روستایی را دارند.

پیش از این نیز سرمای شدید هوا خسارت زیادی بر محصولات صیفی این منطقه وارد کرد که جبران خسارت وارده بر کشاورزان بخشی از به صندوق بیمه و بخشی دیگر نیازمند تدابیر لازم از سوی مسئولان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: