• تاریخ: مرداد ۱۷, ۱۳۹۵-۱۴:۰۴
  • شناسه خبر: 56879

یادداشت: خبرنگاران زبان گویای فریادهای خاموش جامعه هستند

خبرنگاران نوشته هایشان طلوع حقیقت در جهت رشد و تعالی بخش جامعه زبان گویای فریاد های خاموش و بیان درهای نهفته یک جامعه هستند. موسی زاهدی فعال رسانه ای شهرستان میناب و سردبیر میناب جنوب،به مناسبت سالروز شهادت ارزشمند ترین فرد رسانه ای شهید صارمی متن یادداشت خود را اینطور نوشت که: ۱۷ مرداد یادگار ...

خبرنگاران نوشته هایشان طلوع حقیقت در جهت رشد و تعالی بخش جامعه زبان گویای فریاد های خاموش و بیان درهای نهفته یک جامعه هستند.

IMG_1749

موسی زاهدی فعال رسانه ای شهرستان میناب و سردبیر میناب جنوب،به مناسبت سالروز شهادت ارزشمند ترین فرد رسانه ای شهید صارمی متن یادداشت خود را اینطور نوشت که: ۱۷ مرداد یادگار بزرگ مردانی است که با قلم رسانی خود در مسیر تحقق اسلام ناب قدم به سخت ترین راه گذاشتند و هستی خود را برای انعکاس واقعیت ها فدا کردند.

این روز بزرگ و ارزشمند فراموش ناشدنی را باید در قدم اول به خانواده محترم شهید محمد صارمی و  خبرنگاران حادثه دلخراش سقوط هواپیمای  ۱۳۰ نیروی هوایی ارتش و شهدای خبرنگار ۸ سال دفاع مقدس که در ثبت لحظه‌های جنگ تحمیلی خون خود را جوهر قلم‌شان کردند و بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند تبریک گفت.

خبرنگاران نوشته هایشان طلوع حقیقت در جهت رشد و تعالی بخش جامعه زبان گویای فریاد های خاموش و بیان درهای نهفته یک جامعه می باشند.

بی ادعاهایی که با قلم رسانه ای خود بسیاری از سختی ها را برای بیان توانمدی ها و  رفع موانع و مشکلات جامعه در جهت انعکاس واقعیت ها تلاش می کنند، هرگز خود را وابسته به گروهی نمی دانند و از بین مردم برخواسته و با مردم خواهند بود.

هر چقدر که جامعه فرهیخته تر و توسعه یافته تر باشد، قطعا کار خبرنگاران در آن جامعه آسان تر می شود چرا که توسعه نیافتگی جامعه در حوزه اجتماعی و اقتصادی عامل سخت تر شدن حرفه خبرنگاری است.

خبرنگاران با تراوشات قلم رسانه ای خود صادقانه ترین و نزدیک ترین اهداف به آرمان ها و خواسته های واقعی مردم برای اثرگذاری بیشتر در جامعه تلاش می کنند و بخشی از مدیریت بحران یک شهرستان بر عهده خبرنگاران است که با ارائه اخبار سریع و صحیح مردم را از اخبار مطلع می سازند.

فعالان رسانه ای شهرستان میناب  با پایبندی به اصول ملی و بهره مندی از فرامین مقام معظم رهبری توانسته اند با ارائه اخبار صحیح در عرصه فضای مجازی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند و هرگز اجازه ندهند که رسانه بیگانه ای بخواهد برای آنان تصمیم یا خط و نشانی برای میهن اسلامی بکشد.

خبرنگاران شهرستان میناب بکی از پاک ترین و نجیب ترین خبرنگارانی هستند بطوری که تمام دغدغه های خود را برای توسعه و آبادنی شهرستان با تشکیل تشکل های مردم نهاد مسائل شهرستان را با قوت و همت مضاعفی پیگیری می کنند و قلم رسانه آنان باعث تصمیمات کلان برای عمران و توسعه این شهرستان شده است.

مسئولین باید برای امنیت شغلی و جایگاه خبرنگاران شهرستان برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشند و همه تلاش ها برای همراهی و پاسخگویی مطالبات مردمی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا شان و منزلت یک خبرگار حفظ شود.

روز خبرنگار تجلیل از جایگاه یک خبرنگار نیست بلکه تقدیر از قلم و نگاه رسانه ای خبرنگارانی است که شبانه روز مثل دانش آموزان دوران تحصیل مشق های شبانه خود را به یادداشت ها و متن های خبری برای انعکاس آن برای مردم  و اصحاب خبر بکار می گیرند.

همه اقشار به نوعی برای پیشرفت و آبادانی شهر خود به وسعت داشتن ایده و تجربه کاری همت می کنند ولی در قبال این همه تلاش افرادی هستند که با نیش قلم مسئولین را برای گرفتن مطالبات مردمی به تکاپو می اندازند و هرگز از کار و سختی های راه نمی هراسند تا اینکه به نتیجه مطلوبی جهت اطلاع رسانی به مردم برسند.

این همه تلاش و کوشش در فصول مختلف سال می طلبد تا مسئولین برای ارتقا و هویت بخشیدن به منزلت و جایگاه خبرنگار تصمیم گیری کنند و برای توسعه یک شهر خود را همراه و یار خبرنگاران بدانند.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: