• تاریخ: دی ۲۰, ۱۳۹۶-۶:۰۱
  • شناسه خبر: 68735

یکهزار و ۵۹۸ کلاس درس تخریبی در استان هرمزگان وجود دارد

رئیس اداره نوسازی مدارس استان هرمزگان از وجود 340 مدرسه تخریبی در هرمزگان خبرداد و گفت: برای مقاوم سازی مدارس تخریبی اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال نیاز است. ...

به گزار میناب جنوب، نوید احمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان در حاشیه بازدید معاون وزیر و اعضای کمیسیون تحقیقات آموزشی مجلس از مدارس تخریبی شهرستان میناب گفت: استان هرمزگان دارای ۳۴۰ مدرسه تخریبی است که بخش اعظم آن به تعداد ۱۲۶ مدرسه در شهرستان میناب قرار دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان افزود: ۳۴۰ مدرسه در قالب ۱۵۹۸ کلاس درس در ردیف مدارس تخریبی قرار دارند و ۵۹۲ مدرسه با ۱ هزار و ۴۲۷ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی می باشد.

وی بیان کرد: برای مقاوم سازی و تجهیز مدارس تخریبی اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریالی نیاز است.

احمدی همچنین از وجود ۱۲۶ مدرسه تخریبی در شهرستان میناب خبرداد و گفت: از مجموع  اعتبار ۶۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده برای ساخت مدارس در میناب ۵۰ میلیارد مربوط به مدارس تخریبی و ۱۵ میلیارد ریال برای مقاوم سازی این مدارس مورد نیاز می باشد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان با بیان اینکه میناب به نسبت جمعیتی بیشترین مدرسه تخریبی استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است، گقت: یک سوم دانش آموزان این شهرستان زیر سقف لرزان کلاس هاس تخریبی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: