• تاریخ: ژوئن 17, 2020-1:06
  • شناسه خبر: 75831

فیروزه میرابی گفت:

۲۹ خرداد آخرین مهلت ثبت نام صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب گفت: صاحبان مشاغل آسب دیده از کرونا تا ۲۹ خرداد مهلت دارند برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کنند. ...

به گزارش میناب جنوب، فیروزه میرابی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب گفت: سامانه کارا در راستای حمایت از صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده و افراد مشمول می‌توانند تا روز پنجشنبه برای دریافت تسهیلات حمایتی در این سامانه ثبت‌نام کنند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب افزود:‌ صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند.

میرابی اظهارداشت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت‌نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم کرده است.

وی تشریح‌کرد: صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی و کارفرمایان و خویش‌فرمایان مشمول، مشمول طرح در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در بازه زمانی اسفند ماه ۹۸ و فروردین ۹۹ فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود کرده‌اند، مشمول این تسهیلات هستند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین‌راهی، موزه‌ها و زائرسراها، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافر برون‌شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی و تمامی مرکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای، مراکز باشگاه ها و متجمع های ورزشی و تفریحی،موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت که در حوزه های درمانی و تشخیصی اعم از آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند،آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه،واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی،مراکز تولید محصولات گلخانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گیاهان زینتی و ماهیان زینتی در صورت داشتن شرایط و ضوابط اعلامی شامل این تسهیلات خواهند بود.

به گفته این مقام مسئول آخرین مهلت زمان نامنویسی و ثبت نام مشاغل آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا ۲۹ خرداد امسال خواهد بود و متقاضیان هر چه زودتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
انتهای پیام/ز


 

لینک کوتاه: