• تاریخ: سپتامبر 29, 2017-10:18
  • شناسه خبر: 66303

جانشین فرمانده منطقه یکم ندسا:

رزمنده های هرمزگانی در عملیات آبی و خاکی در نبرد مستقیم با آمریکا نقش بی بدیل داشتند

جانشین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه (ندسا) گفت: رشادت های رزمنده های هرمزگانی در رویارویی با امریکا در دوران دفاع مقدس به نسل سوم و چهارم انقلاب تبیین شود. ...

ناوسالار یکم پاسدارعباس غلامشاهی، جانشین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه (ندسا) در گفتگو با میناب جنوب نقش و جایگاه  رزمنده های استان هرمزگان در دفاع مقدس ستودنی دانست و اظهار داشت: ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و شهد به نسل  سوم و چهارم انقلاب تبیین شود.

جانشین فرمانده منطقه یکم ندسا  افزود: رزمنده های استان هرمزگان بعد از سازماندهی شدن در قالب تیپ و لشکر ۴۱ثارالله و در دیگر یگان ها از نیروهای تاثیر گذار بودند و نیروهای بودندکه فرماندهان روی آنها حساب باز می کردند.

ناوسالار یکم پاسدارعباس غلامشاهی، جانشین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه (ندسا) افزود: رزمنده های استان هرمزگان از ابتدای شروع تجاوز دشمن به خاک میهن از جنگ های نامنظم در عملیات های اولیه دفاع مقدس تا عملیات های بزرگ نقش بی بدیلی  بر عهده داشتند.

جانشین فرمانده منطقه یکم ندسا، حضور رزمنده های استان هرمزگان  در عملیات های آبی و خاکی را وجه تمایز هرمزگان با سایر استان های دیگر برشمرد و گفت: در درگیری و نبرد نامتقارن ۸ ساعته رزمندگان نیروی دریایی سپاه با ناوگروه دریایی آمریکایی در فروردین ماه سال ۶۷ دو تن از رزمندگان نیروی دریایی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و در مقابل یک فروند هلی کوپتر جنگی آمریکا، یک فروند یدک کش و یک فروند هلی‌کوپتر سوخت‌رسان انگلیسی توسط رزمندگان منطقه یکم نیرو دریایی سپاه منهدم شد.

وی تصریح کرد: جوانان هرمزگان در جبهه های مختلف دفاع مقدس به ویژه گردان ۴۲۲ و گروه غواصی در همه عملیات های دریایی به ویژه در عملیات کربلای چهار و پنج ، نقش اساسی داشتند.

جانشین فرمانده منطقه یکم ندسا گفت: رزمنده های هرمزگانی در یک سال و نیم پایانی جنگ با حضور در جنگ و رویارویی با آمریکایی ها خصوصا در تنگه هرمز ، هم درعملیات های زمینی و هم عملیات های آبی خاکی بعنوان قایق ران و غواص در دفاع همه جانبه از آرمان های انقلاب خار چشم دشمنان هستند.

غلامشاهی اذعان داشت: دفاع از جزایر سه گانه بعنوان یکی از توطئه های دشمن و عملیات های مقابله به مثل در سال ۶۷ در نبرد مستقیم با آمریکا و همچنین در عملیات دریایی شمال خلیج فارس در عملیات های والفجر ۸ در ۱۶ مهر ۶۶  در رویارویی با آمریکا مردم هرمزگان رشادت های قابل توجهی از خود به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: شهید دارا و شهید رئیسی از شهدای دریای استان هرمزگان هستند که پیکر شهید دارا همچنان بعنوان نگاهبان در آب های خلیج فارس باقی است.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: