• تاریخ: اکتبر 24, 2015-13:22
  • شناسه خبر: 33783

مراسم عاشورای حسینی و “شیرکتل” در میناب + (تصویر)

امروز صبح مردم شهرستان میناب با حضور در مرکز شهر میناب در روز عاشورای حسینی به عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایشان پرداختند. به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، مردم شهرستان میناب هرساله با برگزاری مراسمی خاص به نام “شیرکتل” از صبح روز دهم محرم تا نمازظهر عاشورا و بعد از ...

امروز صبح مردم شهرستان میناب با حضور در مرکز شهر میناب در روز عاشورای حسینی به عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایشان پرداختند.

IMG_2613

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب، مردم شهرستان میناب هرساله با برگزاری مراسمی خاص به نام “شیرکتل” از صبح روز دهم محرم تا نمازظهر عاشورا و بعد از اقامه نماز در ادامه مراسم با برگزاری تعذیه تا اذان مغرب و عشاء به عزاداری در این روز مشغول می شوند.

 

در صبح روز عاشورای حسینی مردم از همه نقاط شهرستان از محلات، روستا ها تا بخش ها و شهرستان های استان از زن و مرد ، کودک و بزرگ برای عزاداری و دیدن مراسم “شیرکتل” در مرکز شهر میناب حاضر می شوند.

 

علم ها، تابوت ها، حجله های تزیین شده،  شیر، ذوالجناح با تیر های خونی، شمر و سربازانش، شتران همراه با گروه اسیران، گروهی با نیزه و لباس های خون آلود از جمله افرادی هستند که در این مراسم باشکوه در میناب دیده می شوند.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه: