• تاریخ: آگوست 11, 2021-5:22
  • شناسه خبر: 76752

رییس اداره بهزیستی میناب خبرداد:

راه اندازی ۹ مرکز مثبت زندگی در میناب

رییس اداره بهزیستی میناب گفت:محله محوری و بهره مندی از ظرفیت های مردمی یکی از مزیت‌های را ه اندازی مراکز مثبت است. ...

نرگس شازهی رییس اداره بهزیستی شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار میناب جنوب، گفت: در این مراکز ۲۲ نوع خدمت به مددجویان ارائه و برای هر ۴۵۰ خانواده تحت پوشش یک مرکز مثبت زندگی ایجاد می‌شود.
شازهی با بیان اینکه جانمایی این مراکز به نحوی است، که محل‌های زندگی مددجویان به ویژه معلولین نزدیک باشد ،افزود: این مراکز از بهمن ماه سال گذشته در شهر هشتبندی، سندرک، بندزرک، چاغربال، بندرتیاب، شهرک عباس پور، و ۳ مرکز دیگر در مرکز شهرستان میناب راه اندازی شده و مشغول به فعالیت هستند.
به گفته رییس اداره بهزیستی شهرستان میناب تاکنون ۴۲۷۵پرونده مستمری بگیر در شهرستان به ۹ مرکز مثبت زندگی واگذار شده که در این راستا دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان تسهیل می‌شود، ترددهای غیرضروری مددجویان به مراکز ادارات بهزیستی کاهش می‌یابد و در واقع راه‌اندازی این مراکز موجب افزایش سرعت خدمت‌رسانی سازمان بهزیستی به مددجویان می‌شود.
وی تصریح کرد: ثبت درخواست فرزندخواندگی و تشکیل پرونده اولیه، ثبت درخواست و تشکیل پرونده و پاسخگویی به مراجعین، انجام مصاحبه اولیه، اخذ و بررسی مدارک، بازدید از منزل، تحلیل، تشخیص و تعیین اولویت‏های نیاز مددجو و ارائه پیشنهاد برنامه کمکی، ارجاع درخواست‌های جامعه هدف اعم از مالی و معرفی نامه، پیگیری امور مددکاری خانوار از جمله فعالیت‌های این مراکز خواهد بود.
نرگس شازهی  هدف اصلی از تاسیس این مراکز را ارائه خدمات مطلوب و تسهیل دسترسی گروه‏های هدف به خدمات سازمان عنوان کرد و گفت:، افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت‏ها و خدمات سازمان بهزیستی، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی، گسترش و فراگیری خدمات سازمان و توزیع عادلانه خدمات سازمان از دیگر اهداف این مراکز است.
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: