• تاریخ: اکتبر 8, 2020-13:58
  • شناسه خبر: 76141

مسئول موکب قمر بنی هاشم(ع) میناب گفت:

۱۲ هزار پرس غذای گرم در شب و روز اربعین حسینی بین نیازمندان مینابی توزیع شد

مسئول موکب قمر بنی هاشم(ع) میناب گفت: در شب و روز اربعین حسینی در یک اقدامی جهادی و خیرخواهانه تعداد 12 هزار پرس غذای گرم با رعایت پروتکل های بهداشتی طبخ و بین نیازمندان شناسایی شده در سطح شهرستان میناب توزیع شد. ...

سید مجتبی موسوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار میناب جنوب، در تشریح جزئیات طبخ و توزیع غذای گرم بین نیازمندان مینابی گفت: یکی از برنامه‌های مهم سپاه در ماه محرم و صفر رسیدگی به نیازمندان در تامین مواد غذایی، رفع مشکلات معیشتی و تامین نیازهای خانواده‌ها بوده که در این زمینه از هیچ تلاش فروگزار نکرده ایم.

مسئول موکب قمر بنی هاشم(ع) میناب افزود: با راه اندازی ۱۰آشپزخانه‌جهادی در نقاط مختلف شهرستان میناب در سایر حوزه های استحفاظی مقاومت بسیج  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی غذا را طبخ و جهادگران بسیجی کار  بسته‌‌بندی و توزیع را برعهده داشتند.

وی تصریح کرد: این غذاها در بخش سندرک روستاهای درپهن،آرنگوبالا، آرنگوپایین، شهرسندرک، چراغسوز، در بخش توکهور روستاهای چراغ آباد،هامین،مجتمع امام، دربخش بندزرک روستاهای کمبیل، سرشیفت،گورزانگ و اسلام آباد،در بخش مرکزی روستاهای نوبند، کریان، اسپنگان،حکمی و در محلات شهری احمدآباد،پشته مهنو،آزادگان،نظری،محله بهشت زهرا و رِگو توزیع شد.

مسئول موکب قمر بنی هاشم(ع) میناب گفت: این حرکت جهادی و خداپسندانه با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه استان هرمزگان، سپاه ناحیه میناب و حوزه های مقاومت بسیج و گروه های جهادی انجام شد.

سید موسوی خاطر نشان کرد: علاوه بر طبخ و توزیع غذای گرم بین نیازمندان در روز اربعین حسینی اجرای طرح نان نذری در نانوایی ها به همراه بسته‌های معیشتی نیز توسط جهادگران مینابی تحویل نیازمندان شد.

موسوی ضمن تقدیر از گروه های جهادی و همه خیرین و بانیان و خیرین نیکوکار شهرستان که در این اقدام جهادی همکاری نمودند افزود: امسال به دلیل شرایط بیماری کرونا توفیق خدمت گزاری به زائرین پیاده اربعین حسینی در کربلای معلی پیدا نکردیم ولی امیدواریم با ریشه کن شدن ویروس کرونا در سال آینده در عمود ۱۳۵۸ کربلای معلی میزبان خوبی برای زائرین اباعبدالله حسینی باشیم.

 

وی هدف از برگزاری مراسم پخت غذای گرم در روز اربعین حسینی را یادآوری خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد و اضافه کرد: توزیع دو هزار پرس غذای گرم به یاد خدمت رسانی موکب قمر بنی هاشم در عمود ۱۳۵۸ کربلای معلی برای زائرین پیاده یکی از ابتکاراتی بود که امسال برای خدمت رسانی به نیازمندان و ذاکرین اباعبدالله الحسین (ع) در روز اربعین حسینی در میناب برنامه ریزی شد.

مسئول موکب قمربنی هاشم شهرستان میناب برنامه های انجام شده در ایام محرم و صفر را ادای دین بر پایه اعتقادات به امام حسین (ع) و یاران باوفایش عنوان کرد و از مردم خواست تا در همه موارد از جمله برگزاری مراسمات و تهیه و توزیع نذورات خود موارد بهداشتی را نیز رعایت کنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: