• تاریخ: مارس 25, 2018-15:04
  • شناسه خبر: 70196

۳ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان فوریت های پزشکی میناب اضافه شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب از اضافه شدن 3 دستگاه آمبولانس به ناوگان فوریت های پزشکی میناب خبرداد. ...

محمد رضا حسینی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات پیش بیمارستانی و ارتقاء ناوگان حمل و نقل اورژانس شهرستان، ۳ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان فوریت های پزشکی۱۱۵ شهرستان میناب اضافه گردید.

دکتر حسینی افزود: با توجه به وسعت منطقه ای شهرستان و پراکندگی محورهای جاده ای میناب و فرسودگی آمبولانس های موجود و از سویی بهره برداری پایگاه های اورژانس شهری ۲ میناب و اورژانس جاده ای دهو، کمبود آمبولانس در ناوگان اورژانس ۱۱۵ شهرستان احساس می شد که با پیگیری ها و حمایت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مسئولین شهرستانی، ۳ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرستان میناب اضافه شد.

وی همچنین از نجات جان یک مادر باردار در یکی از روستاهای شهرستان میناب خبرداد و گفت: طی تماس تلفنی همسر بیمار مبنی بر اینکه همسر باردار ایشان در سی و هشت هفتگی ، دچار خونریزی و ادم شدید گردیده واینکه هیچ وسیله نقیله ای جهت انتقال مادر باردار از یکی از روستاهای صعب العبور کریان وجود ندارد تیم پزشکی با هماهنگی و اقدام سریع با هماهنگی واحد سلامت خانواده و پزشک وکادرمامایی مرکز کریان ، خودروی شبکه بهداشت به همراه پزشک و مامای مرکز کریان به منطقه صعب العبور روستای کریان اعزام گردید.

وی اضافه کرد: پس از انجام اقدمات اولیه درمانی ، امبولانس فوریت های پزشکی ۱۱۵ نیز به آنها ملحق گردید و با هماهنگی با بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب ، بیمار سریعا به زایشگاه منتقل شد.

وی افزود: با توجه به شرح وظایف مرکز فوریت های پزشکی اورژانس  ۱۱۵ ، در زمان بحران با اقدام سریع و به موقع به مردم شهرستان خدمت رسانی نمایند .

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: