• تاریخ: دسامبر 18, 2016-9:07
  • شناسه خبر: 60301

در یک اقدام حسنه؛

بخشش قاتل جوان ۱۹ ساله توسط اولیای دم در میناب

اولیای یک جوان بیگناه در روستای دهوی میناب بعد گذشت از 5 سال و هفت ماه از خون فرزندشان در گذشتند و به قاتل فرزندشان رضایت دادند. ...

4646274_427به گزارش میناب جنوب،پنج سال پیش بود که حسین سالمی یک از بچه های جوان روستای دهو به امر مادرش از درب منزل برای خرید مایحتاج خانواده با موتورسیکلتی که داشت حرکت کرد اما در کنار سوپر مارکت محله به قصد تماشای نزاع و درگیری چند جوان از هم محله ای های خودش سوار بر موتور به نظاره نشست اما اجل نگذاشت حسین وسایلی که خریده بود به مادرش باز گرداند.

درگیری جوانان هم محله ای باعث شد تا یکی از هم محله ها سنگی را به قصد برخورد به دیگری پرتاب کند اما اجل سنگ را به سمت حسین روانه می کند و بعد از برخورد سنگ بر سر حسین بلافاصله باعث مرگ این جوان ۱۹ ساله می شود.

در این درگیری که حسین بی تقصیر بود و در این دعوا نقشی نداشت توسط نیروهای مردمی قاتل را شناسایی و بلافاصله توسط مراجع قانونی دستگیر و روانه زندان می شود.

با گذشت ۵ سال از زندانی شدن قاتل حسین با هویت «ر -ص » باعث شد تا پدر وی در غم زندانی شدن فرزندش مریض شود و دائم در غم سرگذشت فرزندش به فکر فرو رود و امراض بر وی مسلط شود و نتواند ادامه حیات بدهد.

مادر رضا برای آزادی فرزندش و طلب عفو و بخشش و گرفتن حاجت به مرقد امام رضا(ع) سفر کرده بود اما  در یک اقدامی حسنه اولیای دم نگذاشتند داغ غم مرگ فرزند بر دل خانواده ای در روستای دهو تکرار شود و از خون فرزندشان گذشتند تا مهر آزادی از زندان بر سند قاتل ازسوی مراجع قانونی زده شود.

«ر-ص »با گذشت ۵ سال و هفت ماه از سپری کردن حبس در حالی به خانه بازگشت که پدرش در فراق وی دار فانی را وداع کرده بود و فقط توانست در مراسم تدفین و تشییع پیکر پدر حاضر شود.

مادر رضا از زیارت امام رضا تازه برگشته بود که شاهد حضور فرزندش بعد از ۵ سال و فوت شوهر میشود مادری که این بار نه می دانست گریه کند و نه خوشحال شود.

روستای دهو با جمعیت ۴ هزار نفری در ۱۹کیلومتری مرکز میناب قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: