• تاریخ: دی ۱۴, ۱۳۹۶-۱۲:۴۶
  • شناسه خبر: 68499

پیگیری رسانه ای نتیجه داد؛

خیرین به کمک پیرزن و پیرمرد معلول مینابی آمدند+تصویر

مطالبه گری رسانه ای موجب شد تا خیرین مینابی به کمک پیرزن و پیرمرد معلول سندرکی بشتابند و نسبت به تامین هزینه عمل و ویلچر اقدام کنند. ...

به گزارش میناب جنوب، انعکاس خبری مبنی بر نیازمندی افراد بیمار و ناتوان روستاهای مناطق مرحوم میناب به ویلچر و انتشار آن در رسانه ها و جراید محلی و همچنین  درج مشکلات و محرومیت مردم نیازمند در مناطق محروم شهرستان میناب با مطالبه گری از مسئولین و گفتمان سازی فرهنگ نوع دوستی و کمک به هم نوع وسیله ای شد تا ۳ نیازمند از کمک نوع دوستانه خیرین نیکوکار بهره مند شوند.

نیازمندانی که در عین محروم بودن از خدمات رفاهی و مالی، توان پرداخت هزینه های درمانی خود را ندارند و سالیان متوالی با بیماری دست و پنجه نرم می کنند  از کمک خیرین با تلاش های شبانه روزی اصحاب رسانه میناب بهره مند شدند.

اهدای یکدستگاه ویلچر به بانوی بیمار ۷۰ ساله مینابی

روزی میرشکاری، بانوی بیمار و نیازمند روستای چُـــراک بخش سندرک در پی رنج فقر و محرومیت ۳ ساله توانی برای راه رفتن نداشت و زندگی خود را تنها در گوشه ای از کلبه حقیرانه خود سپری می کرد.

جمعی از خبرنگاران مینابی در یک اردوی جهادی به روستای چُــراک با انتشار یک خبر از مشکلات مردم این روستا و با پیگیری اصحاب رسانه توانستند یک ویلچر از سوی موسسه فرهنگی وقرآنی آل یاسین میناب تهیه و به این نیازمند اهدا کنند و این بانوی نیازمند بعد از ۳ سال محروم بودن از راه رفتن با دریافت ویلچر زندگی دوباره ای تجربه کرد.

بیماری که ویلچر به او اهدا شد مادری ۷۰ ساله است که چند سالی است دچار بیماری شده و نایی برای راه رفتن ندارد.

از سویی نیازمند دیگری که از کمک نوع دوستانه خیرین  از یک ویلچر بهره مند شد، نیازمند معلول دربخش سندرک بود که ویلچر اهدایی از یک خیر در روستای نخل ابراهیمی میناب به این نیازمند اهدا شد.

 

پیرمرد ۹۰ ساله مینابی صاحب یکدستگاه ویلچر شد

پیرمرد ۹۰ ساله مینابی که مدتها رنج  بیماری را تحمل می کرد و به سبب تنگدستی و فقر مالی از تامین هزینه درمان خود عاجز بود بالاخره مورد حمایت خیرین شهرستان قرار گرفت و باری از مشکلات این شهروند نیازمند مینابی مرتفع شد.

کلثوم میرسالمی رئیس شورای اسلامی روستای چُــــراک پیش از این از اهدای یک ویلچر دیگری توسط یکی از خیرین شهرستان میناب به پیرمرد ۹۰ ساله معلول و بیمار در این روستا خبرداد و گفت: این چیزی نبوده جز انتشار مشکلات و معضلات مردم این روستا توسط اصحاب رسانه و پیگیری های سایت خبری میناب جنوب.

وی بیان کرد: با انتشار خبر از سوی یکی از رسانه های محلی شهرستان میناب مبنی بر” شهروند ۹۰ ساله مینابی در انتظار یک ویلچر” بلافاصله بعد از یک هفته از سوی دفتر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با هماهنگی های انجام شده یک ویلچر به این نیازمند اهدا شد.

غده پای شهروند مینابی جراحی شد

میرسالمی ادامه داد: موسی شکرانی پیرمرد ۹۰ ساله که سالیان دراز بدلیل بیرون آمدن یک غده در پایش سالها رنج بیماری را تحمل می کرد با کمک یکی از خیرین در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون حال وی مساعد است و در کلبه حقیرانه اش زندگی خود را سپری می کند.

رئیس شورای اسلامی روستای چُـــراک اظهار داشت: مردم این روستا به دلیل نداشتن خانه بهداشت با انواع بیماری ها در فصول مختلفی از سال دست و پنجه نرم می کنند که نیاز است مسئولین برای رفع مشکلات بدهداشتی و درمانی مردم این روستا اقدام کنند.

وی  بیان داشت: از مسئولین در خواستی که داریم این است که سری به روستاهای مناطق محروم بزنند، مشکلات مردم از نزدیک لمس کنند و برای رفع مشکلات مردم تدبیری بیاندیشند.

احمد درویشی مسئول تیم جهادی اصحاب رسانه میناب گفت: با پیگیری های تیم جهادی اصحاب رسانه میناب تا کنون ۲ دستگاه ویلچر به نیازمندان این روستا اهدا شد و یک ویلچر دیگر برای نیازمند دیگری در بخش سندرک انتقال داده شد.

درویشی هدف از برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم این شهرستان را ضمن انجام کار یدی و ساخت و ساز برخی احتیاجات مردم روستا بخش دیگر را مربوط به انعکاس خبر، مطالبه گری، شناسایی و معرفی روستاهای محروم و جمع آوری کمک های خیرین برای مردم روستا عنوان کرد.

وی خاطر نشان ساخت: با نشست و هماهنگی های انجام شده با یکی از خیرین شهرستان میناب طی روزهای آینده تعداد بیش از ۲۴ دست لباس گرم برای دانش آموزان روستای چُــراک اهدا می شود.

مسئول تیم جهادی اصحاب رسانه میناب همچنین از ساخت درب و پنجره تعدادی از منازل مسکونی و ساخت و تکمیل چشمه های سرویس های بهداشتی اهالی روستای چُـــراک طی روزهای آینده خبرداد.

روستای صعب العبور و فاقد راه آسفالته چُراک  در ۱۳۰ کیلومتری استان هرمزگان با ۱۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۹۰ نفر یکی از معدود روستاهای شهرستان میناب است که مردم آن از خدمات بهداشتی و درمانی محروم هستند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: